FAQ

Zajmujemy się naprawą okien PCV, aluminiowych i drewnianych.

Wiodący producenci okuć do okien sugerują serwis raz w roku. Aby utrzymać idealny stan okien i drzwi, skorzystaj z naszego serwisu raz na 12 miesięcy.

Jeśli okna wykazują wszelkiego rodzaju opór napotkany przy ich zamykaniu lub otwieraniu, to znaczy że przyszedł czas na ich regulację. Dodatkowo należy sprawdzić czy nie doszło do ocierania skrzydła okien o ościeżnicę, klamka okna uchylno-rozwieranego nie obraca się mniej lub więcej niż 180st. To kolejne objawy, które świadczą o tym, że już najwyższy czas na regulację otworów okiennych.

Tutaj liczy się systematyczność. Należy zadbać zarówno o okucia jak i uszczelki, smarując je odpowiednimi środkami. Po 5-10 latach użytkowania okien uszczelki tracą naturalną sprężystość i mogą być przyczyną nieszczelności jak również zbyt dużych oporów przy zamykaniu okna.

Niestety nie. Naklejanie dodatkowych uszczelek, innych niż oryginalne dla profilu okna może spowodować pozorną szczelność okna, ale zbyt mocny docisk sprawi że okucia zużyją się bardzo szybko, a w konsekwencji – okno wypaczy się lub okucie ulegnie uszkodzeniu.

Niektóre okna są źle wykonane lub zamontowane niezgodnie ze sztuką. Te okna nie kwalifikują się do naprawy. To jedne z nielicznych przypadków kiedy trzeba odmówić naprawy naszym Klientom, ponieważ doświadczenie mówi, że nie dała by pełnej satysfakcji ani zadowolenia konsumentów.

Tak, udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na nasze usługi i naprawy.

Należy dokładnie przyjrzeć się budowie okna, okucia, uszczelki itp. czasem wystarczy dokładne smarowanie. Nie da się określić przyczyny na odległość dlatego oferujemy bezpłatną wizytę naszego technika w celu poprawnej diagnozy usterki.

Przede wszystkim – nie należy działać „na siłę”. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa taśma prowadząca lub inny element okucia – konieczna będzie wizyta technika.

Tak wymieniamy pakiety szybowe, które zamawiamy u producenta po wykonaniu dokładnych pomiarów u klienta. Przestrzegamy przed wymianą pojedynczych szyb z szyby zespolonej.